Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se u nás děje?

Příspěvky

Znám své město?

13. 5. 2019

V týdnu od 6. - 10. 5. 2019 si děti z Mateřské školy A.Dvořáka povídaly o našem městě, či vesnici kde bydlí. Děti postupně získávaly zkušenosti, jak se liší město od vesnice. Společně jsme procházeli město Hostinné a poznávali zákoutí a významná místa ve městě. Nejvíce se však dětem líbilo při procházce u kostela, kde na ně dýchlo tajemno a klid. Děti již vědí, kde je radnice, základní škola, lékař, pošta a také autobusová a vlaková zastávka. Nyní již děti skvěle poznají místo, kde bydlí a kam patří.

 

Čarodějnice

2. 5. 2019

Poslední den v dubnu je spjat s pálením čarodějnic. Ve školce tomu nebylo jinak. Ráno po příchodu všech čarodějů a čarodějnic v krásných kostýmech, se děti přivítaly s kouzelným zaklínadlem "Baby Jagy". Rozcvička byla také kouzelná, a to rovnou cvičení s kouzelnickou hůlkou. Děti se velmi těšily na čarodějnické úkoly, které byly letos opravdu zapeklité. Nejen, že měly lítat na koštěti a nenarazit při tom do zdi, ale také se proplést pavučinou a nenechat se chytit pavoukem. Přiřazování barviček ke kouzelným lektvarům dětem velmi šlo a odfouknout pavouka ze stolu také. Děkujeme tímto všem rodičům za spolupráci s kostýmy dětí, byly úžasné :)

 

Projekt - Dopravní výchova

26. 4. 2019

Sluníčko nás pomalu, ale jistě vytahuje čím dále více ven, hlavně naše nejmenší děti. Jak jistě víte,že se děti rády pohybují a čím rychleji, tím pro ně lépe. Proto páteční projekt byl zaměřen právě na pohyb na silnicích a přilehlých komunikacích, aby i ti naši nejmenší měly alespoň trochu povědomí o pravidlech silničního provozu. Projekt Dopravní výchova se konal pod záštitou BESIPU a Policie, kteří společně pro všechny děti z mateřských škol Hostinné připravili čtyři stanoviště, kde se děti mohly seznámit s pravidly provozu. Všechny děti velmi chválíme, protože na veškeré otázky znaly odpovědi a pečlivě se řídily pravidly Policie. 

Děkujeme tímto  všem organizátorům za krásnou a poučnou akci pro naše děti.

 

Den Země očima dětí

26. 4. 2019

Akce „Den Země" byla letos  umístěna kam jinam, než přímo do přírody, do našich krásných lesů a hájí.  Primárně se jí účastnily děti předškolního věku. Témata byla složitější a motivovala děti k ochraně nejen přírody, ale také života v ní. Pracovníci KRNAPU pro děti připravili spoustu poučných , ale i zábavných úkolů. Děti poznávaly složení lesa, chutnaly med, skládaly různá puzzle s přírodní tématikou, třídily odpadky do správných popelnic a nakonec se staly malými chemiky a pokusem zjistily, že kopřiva není "jenom" zelená. 

Tímto velmi děkujeme pracovníkům KRNAPU za krásnou a poučnou akci.

 

Veselé Velikonoce

17. 4. 2019

Veselé a spokojené Velikonoční svátky naplněné nadějí,

dětskou radostí a pohodou

přeje celý kolektiv Mateřských škol Hostinné.

 

Velikonoční strom v Hostinném

17. 4. 2019

Nejen Vánoce, ale také Velikonoce jsou spojeny s různými tradicemi a zvyky. Město Hostinné nám v letošním roce nabídlo velmi krásnou tradici, a to zdobení velikonoční břízy, přímo na náměstí v Hostinném. Děti ze všech školek se s vervou a  radostí pustily do zdobení, barvení a lepení vajíček. Motivací jim bylo, že uvidí na náměstí právě to své vajíčko. Každé vajíčko se dětem velmi povedlo, co kus to originál. V pondělí 15.4.2019 se již děti těšily na vycházku, která vedla přímo na náměstí. Tam se již vajíčka pomocí plošiny a dvou šikovných pomocníků věšela na břízu. Od té doby každý den slyší paní učitelky ve školkách chválu dětí, že viděly na stromě právě to jejich pomalované vajíčko. 

Děkujeme městu Hostinné za krásnou tradici.

 

Exkurze do zahradnictví

15. 4. 2019

Děti z Mateřské školy A.Dvořáka se vydaly do místního zahradnictví na exkurzi. Většina z dětí neměla zatím tu možnost si prohlédnout velké skleníky s různými kytičkami, sazeničkami a bylinkami. Paní zahradnice jim velmi pečlivě představila svou práci, která je spíše jejím posláním. Děti měly možnost poznat různé druhy květin, sazeniček a bylinek. Děti se mohly samy přesvědčit, že proces života rostlinek, než se ze semínka stane kytička, trvá docela dlouhou dobu a je potřeba se o rostlinku pečlivě starat. Touto cestou bychom chtěli velmi poděkovat Zahradnictví Josef Bridzík za ochotu a čas, který věnovali našim dětem a za krásné kytičky, které již kvetou u naší Mateřské školy. 

 

Návštěva Knihovny Hostinné

4. 4. 2019

Ve čtvrtek 4.4. 2019 měly předškolní děti a "středňáčci"naplánovanou návštěvu místní knihovny v Klášteře Hostinné.

Pro mnoho dětí to bylo první setkání s knihou v takovémto měřítku. Většina z nich totiž ještě neměla možnost knihovnu navštívit. Díky vstřícné paní knihovnici se děti seznámily s tím, co jim knihovna může nabídnout, s provozem knihovny, jak vše funguje. Paní knihovnice dětem předvedla, jak správně s knihou zacházet a představila jim klasické pohádky, které děti znají z večerníčků a televize.  Při návštěvě knihovny si děti vyslechly kousek z příběhu o Pejskovi a Kočičce, kterým pomohly upéct dort. Děkujeme paní knihovnici za milé povídání a brzy zase na viděnou. 

 

Mravenčí dobrodružství

22. 3. 2019

V pátek dne 22.3.2019 se děti z Mateřské školy A.Dvořáka vydaly za mravenčím dobrodružstvím. Mravenčí stezku máme téměř "za humny", tak proč neplnit úkoly právě tam. Z divadla o Ferdovi již víme, že Ferda je pečlivý, pracovitý a spravedlivý mravenec. Ferda nosí kolem krku červený šátek s puntíky, naše děti, aby se staly také "správnými mravenci" dostaly šátek také, ale bez puntíků. Ty získávaly za splnění úkolů, jako například přeskok přes kládu, hod kamínkem do dálky, poznávání jarních květin nebo stavba mraveniště pro kamarády. Ferda Mravenec by mohl být na naše děti pyšný, protože všechny děti získaly spousty puntíků a patří k Ferdovým kamarádům.

 

Loučení s paní Zimou Moranou

21. 3. 2019

Paní Zima Morana již svou vládu pomalu končí a příroda nám prozradila, že přichází jaro. Proto jsme v první jarní den vyšli společně do ulic, zpívali jsme jarní písničky a rozloučili jsme se s paní Zimou. Moranu jsme s říkankou odhodili do potoka a doufáme, že nás mrazík a sníh již nebudou studit do tváří.