Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se u nás děje?

Příspěvky

Malování kamínků s Andělkou

18. 3. 2019

Ve čtvrtek dne 14.3.2019 jsme pozvali do naší školky A.Dvořáka milou návštěvu, a to paní Andělku Veselou z Rudníku. Paní Veselá nepřišla s prázdnou, ale přinesla nám spoustu krásných oblázků na jarní malování. Prozradila nám, kde se tak hladké kamínky nachází a naučila nás, jak správně na ně malovat. Barviček a nápadů jsme měli spoustu, a tak se naše dopoledne stalo přímo umělecké. Posuďte sami z našich fotografií.

Tímto velmi děkujeme paní Andělce Veselé za milou návštěvu a budeme se těšit zase někdy na viděnou.

 

K A R N E V A L

27. 2. 2019

Ve středu 27. 2. 2019  se školka A.Dvořáka proměnila v pohádkový karneval. Každý, kdo ráno vstoupil do třídy, byl obklopen kamarády v krásných maskách. Společně jsme si užili karnevalové radovánky, nechyběla přehlídka masek, soutěže, tanec a na památku tohoto parádního dne jsme se společně vyfotografovali. Nemohlo chybět ani šampaňské a dobrá svačinka od našich paní kuchařek.
Děkujeme rodičům za spolupráci a krásné masky.
Byl to príma den.

 

Horská Služba Černý Důl

27. 2. 2019

V úterý, dne 26.2.2019 vyjely předškolní děti z Mateřské školy A.Dvořáka na výukovou přednášku s ukázkou vybavení Horské služby, do Ski Resortu Černý Důl. Děti byly seznámeny se základním záchranářským vybavením rychlé horské zdravotnické služby, byly poučeny o bezpečnosti na sjezdovkách a pohybu v celém areálu SkiResortu. Děti si mohly na vlastní kůži vyzkoušet některé pomůcky, jako například dlahy, tlakoměr a dokonce také AED (defibrilátor), kterým je Horská Služba také vybavená. Vozový park se velmi zalíbil klukům a houkačka "pošimrala" ouška nám všem. Teď už všichni víme, že opatrnosti není nikdy dost.

Tímto bychom chtěli velmi poděkovat panu Štěpánu Jirasovi za ochotu a perfektní přednášku, také  všem zaměstnancům Horské Služby. Děkujeme.

 

Krmení oveček

17. 2. 2019

Děti mají všeobecně velmi rády zvířátka, proto nás potěšilo milé pozváni na krmení oveček nedaleko naší školky. Děti se na návštěvu velice těšily a přinesly tvrdý chléb a rohlíky na krmení. Děti si upevňovaly znalosti, kdo má jaké mláďátko, čím se ovečky živí, jaký z nich máme užitek. Viděly, jak jehňátko pije mléko od maminky.
Nejen ovečky děti viděly, ale také  prasátko a králíčka.
Návštěva se nám velice líbila a děkujeme za milé povídání o hospodářských zvířátkách, těšíme se na další návštěvu.

 

Školka v pohybu

17. 2. 2019

Pohyb nepochybně podporuje vývoj a rozvoj osobnosti dítěte v oblasti nejen tělesné, ale i v oblasti psychické, interpersonální, sociální a environmentální.  Proto jsme uvítali projekt "Škola v pohybu", pod vedením zkušeného lektora tělesné výchovy z Vrchlabí.
Cílem projektu je udržet děti spontáně co nejvíce v pohybu.

Lektor pouze vymezí prostor pro pohyb a svou motivací dětem zadává úkoly, které spontánně plní.

 

Ve zdravém těle zdravý duch

29. 1. 2019

Jak samo o sobě říká jedno přísloví - ve zdravém těle zdravý duch - jedná se sice o staré, nicméně velmi pravdivé přísloví, které je potřeba dodržovat. Právě proto jsme začali pravidelně s dětmi z Mateřské školy A.Dvořáka navštěvovat každé úterní dopoledne Městskou sportovní halu. Pohyb je pro děti předškolního věku jednou ze základních potřeb. Pomocí dynamického pohybu dítě získává nejen sebevědomí, ale učí se i spolupracovat, pomáhat a hrát fair play. Cvičení je zaměřeno na rozvoj hrubé motoriky, koordinaci ve skupině a prostoru, protahovaní svalů, uvolnění napětí a nakonec také pro zdravý vývoj dítěte. Cvičení je vedeno formou her a motivačního cvičení, zaměřeného na každou věkovou kategorii. 

 

DIVADLO V MŠ

18. 1. 2019

 

7.1.2019 - TŘI KRÁLOVÉ V MŠ A.DVOŘÁKA

7. 1. 2019